זאב קלימי

זאב קלימי מונה למנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה

דירקטוריון חברת אלקטרה מוצרי צריכה אישר היום את מינויו של זאב קלימי (54) לתפקיד מנכ"ל החברה. קלימי מגיע לאלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו, לאחר שב-5 השנים האחרונות כיהן כמנכ"ל נסטלה גלידות, מקבוצת אסם.

זאב קלימי

בתפקידו האחרון יישם זאב קלימי בשורות נסטלה גלידות תכנית הבראה, שהביאה את החברה למעמד של מובילת שוק הגלידות בישראל. קלימי התווה את האסטרטגיה העסקית החדשה של נסטלה גלידות, המגלגת מחזור המוערך במאות מיליוני שקלים, והקים מחדש את מערך המכירות וההפצה של החברה.

קודם לתפקידו כמנכ"ל נסטלה גלידות, כיהן קלימי בשורה של תפקידים בכירים בחברה המרכזית לייצור משקאות קלים, בה עבד כ-17 שנה. בין השנים 2004-2007 כיהן קלימי כמנכ"ל טרה, והוביל את תהליך רכישתה והטמעתה בקבוצה. קודם לכן, כיהן קלימי כמשנה למנכ"ל החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, וכן בתפקידים של סמנכ"ל מכירות בחברה.

קלימי הינו בעל תואר מוסמך במינהל העסקים (M.A) מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר בוגר במינהל עסקים מאוניברסיטת דרבי, והינו הנדסאי תעשייה וניהול ממכללת רופין. קלימי נשוי ואב לשלושה, ומתגורר בתל-מונד.

זאב קלימי: "אני שמח להצטרף לשורות קבוצת אלקו, ולקבל את התפקיד של מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה. אלקטרה הינה אחד המותגים החזקים והאיכותיים במשק הישראלי, ואני רואה בתפקידי החדש סוג של שליחות מאתגרת, ובכוונתי להשקיע את מלוא זמני ומרצי כדי לקדם את החברה לפסי צמיחה ורווחיות ולהוביל אותה לשיאים חדשים".

דני זלקינד, יו"ר אלקטרה מוצרי צריכה: "אנו שמחים על מינויו של זאב קלימי לתפקיד מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה. זאב מביא עימו נסיון רב בניהול, הבנה מעמיקה במכירות ובקמעונאות, ויכולת מוכחת של יישום אסטרטגיה עסקית חדשה בשורות החברות אותן ניהל בעשור האחרון. אנו משוכנעים, כי זאב יוביל את אלקטרה מוצרי צריכה ליעדיה העסקיים וימקסם את יכולותיה העסקיות של החברה בשווקים בהם היא פועלת ובשווקים חדשים אליה תיכנס בעתיד".

אלקטרה מוצרי צריכה, בשליטת קבוצת אלקו בע"מ, פועלת בשלושה תחומים:
תחום ראשון- ייצור,יבוא ,יצוא, שיווק, מכירה והפצה בישראל של מוצרי צריכה חשמליים, לרבות מזגנים (בארץ ובחו"ל), מוצרים "לבנים", מוצרי אלקטרוניקה ברי מים ועוד. בין המותגים שהחברה משווקת: "אירוול" "אלקטרה", "אלקו" ,"אלקטרה בר", "פיליפס", "מילה", "ווירלפול" "סאוטר" "ליבהר"ביסל ו"דייקין"
תחום שני- רשתות שיווק למוצרי חשמל, באמצעות הפעלת הרשתות "מחסני חשמל","שקם אלקטריק", ו"סנסור";
תחום שלישי- "עשה זאת בעצמך", באמצעות הפעילות של רשת "אייס אוטו דיפו". מחזור ההכנסות של הקבוצה בשנת 2013 הסתכם בכ-2.8 מיליארד שקל.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email